Restauracja Polka w Łodzi Restauracja Polka w Łodzi

Historia

Centrum Manufaktura to wielofunkcyjne centrum kulturalno-handlowo-rozrywkowe, zlokalizowane w pochodzących z drugiej połowy XIX wieku budynkach, należących do kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego. Otwarcie Centrum w 2006 roku poprzedzone było największą rewitalizacją budynków pofabrycznych w Europie. Projekt Manufaktura zakładał bowiem odzyskanie dawnej świetności tego miejsca i jego unikalnego klimatu poprzez zachowanie nie tylko historycznego rozmieszczenia istniejących tu kiedyś budynków Zakładów Bawełnianych, ale także ich ceglanej fasady. Budynek łączy historię z nowoczesnością, co także charakteryzuje Restaurację Polka Magdy Gessler. Ceglane ściany zachowały swoją oryginalną stylistykę, żyrandol wykonany jest ze spodków i filiżanek, a piękny makowy sufit odzwierciedla  współczesny charakter restauracji.

Restauracja Polka w Łodzi to miejsce słynące z tradycyjnych polskich smaków

O Magdzie Gessler

Najbardziej znana restauratorka w Polsce jest artystką malarką, absolwentką Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Madrycie. Jej restauracje są prawdziwymi dziełami sztuki – nie tylko kulinarnej. Zawsze dekoruje je samodzielnie, zmieniając tym samym każde miejsce w niepowtarzalną przestrzeń pełną kunsztu i artyzmu. Mówi o sobie, że jest reżyserem sztuki, w której każdy z gości jej restauracji gra główną rolę. Niekwestionowany autorytet kulinarny, od lat doceniana przez branżę i miliony Polaków. To dzięki jej pasji i zaangażowaniu udało się uratować niemal 150 restauracji w całym kraju, a liczba ta cały czas rośnie. Z ognistym temperamentem i charakterystyczną burzą blond loków walczy o smak, jakość i styl polskich restauracji. Podróżniczka, autorka książek i felietonów kulinarnych, unikalna osobowość telewizyjna. Zdobywczyni Wiktora w kategorii Największe odkrycie telewizyjne, laureatka Telekamery 2012 w kategorii Osobowość telewizyjna oraz Top Ten 2013 w kategorii Zawsze na szczycie. Od 2012 r. jest jurorką w polskiej edycji MasterChef, polskim widzom najbardziej znana jest z Kuchennych Rewolucji, prowadzonych przez nią bez przerwy od 2010 r.

Napisali o nas

Bardzo ucieszyłam się z zaproszenia. Już od dawna chciałam się tam wybrać ale nigdy nie było okazji….

http://urodaizdrowie.pl/restauracja-polka-w-lodzi-opinia

 

„Restauracja jest stylizowana na dworek, pełen maków w wystroju. Oferuje oczywiście kuchnię polską.”

Łódz, nasze miasto

 

„Magda Gessler, restauratorka-celebrytka, bohaterka telewizyjnych „Kuchennych rewolucji” otworzyła w Łodzi restaurację Polka. Z tej okazji zorganizowała na rynku Manufaktury imprezę świąteczną, na której opowiadała o sekretach tradycyjnej kuchni świątecznej.”

Dziennik łódzki